Duş Alanı Zemin Çözümleri

Duş Alanı Zemin Çözümleri

Teak ağaçlı duş zemini Tekne ve Yat gibi lüks deniz araçlarındaki zemin uygulamalarında kullanılan teak ağacı modern banyoların artık vazgeçilmezi.

Banyolara kattığı estetik ve modern görünümünden ziyade kullanıcının duş esnasında ayaklarının ağaca dokunması, hem fizyolojik ve de psikolojik olarak rahatlama hissi verecektir. Islak zeminlerde rahatlıkla kullanılabilen bu ahşap, türünün en değerli ögelerindendir. Ağaçların kralı olarak bilinen teak ağacı nın, ağaç türleri arasındaki yeri, altının madenler arasındaki yerine denktir. Dayanıklılığı, ısı ve nem farklılıklarına uyumu, yaşlandıkça güzelleşmesi sebebiyle teak ağacı; hayatın birçok alanında ve özellikle de denizcilikte yüzyıllardır kullanılıyor. Her türlü hava koşullarına dayanabilen, zamanın yıpratamadığı bir ağaçtır. Özelliklerinden dolayı ağaçların en kıymetlisidir ve nadir bulunur. Teak aşırı derecede yoğun dokulu, bozulma, eğilme, çekme ve şişmeye karşı koyan sert bir ahşaptır.

tik_agaci_zeminde

Doğal yağının içeriği sürekli bir koruma gerçekleştirdiği için uzun senelerce dışarıda bırakılabilir. Teak ağacıyla aynı özellikleri gösteren ve yerine kullanılabilecek bir ağaç ürünü yoktur ve başka hiçbir ağaç açık hava şartlarında bile teak ağacının performansına ulaşamaz. Duş alanları için özel olarak hazırlanmakla beraber, standart ölçülerde de bulmak mümkün. Banyoların ıslak zeminlerinde uygulanabilen Teak ağacı ihtiyacı ya da temini için bize ulaşın.

Author: dusakabin

ölçüye kişiye ve projeye özel cam duşakabin tasrım ve uygulama hizmetleri

Share This Post On